Farklı mekanlara özgü olarak yeni formlarla kullanabileceğiniz çubuk tuğla hem işlevsel hem de estetik bir görüntü oluşturmanızda yardımcı oluyor. Binaların temel yapı malzemesi olarak kullanılmasının dışında dekoratif olarak da özgün tasarımlar oluşturmanıza katkı sağlar.

Çubuk Tuğla Nerelerde Kullanabilirsiniz?

Çubuk tuğla binaların temel yapı taşlarından birini oluşturduğu için, inşaat esnasında kullanılır. Bu yaygın kullanımıdır. Ancak bunun dışında dekoratif tuğla amaçlı da sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun için uygulanabilecek dekoratif tuğla mekanları ise şunlardır:

  • Tv ünitesi arka duvarı için dekoratif bir tercih olarak kullanabilirsiniz.
  • Ev içindeki oda (salon, yatak odası, oturma odası, lavabo, wc vb.) duvarlarında yapılacak dekorasyon fikirleriyle evin ihtişamında yenilikler yaratılabilir.
  • Şömine, baca duvarları gibi yapılara çubuk tuğla işlevsel ve estetik bir görünüm kazandırır.
  • Ofis, işyeri, cafe, restoran dekorasyonu noktasında samimi ve ilgi çekici bir ortam oluşturulmasına kaynaklık eder.
  • Binaların dış cephesinde kullanabilirsiniz.
  • Bahçe duvarları gibi mekanlarda çubuk tuğla hoş bir görünüm kazandırır.

Bu tür mekanlarda veya yapılarda modernliğe otantik bir dokunuş sağlamak, mekanın ambiyansında olumlu izlenimler oluşturur. Bu sebeple günümüzde daha sık tercih edilir bir hale gelmiştir.

Çubuk Kaplama Tuğlası Neden Tercih Edilir?

Çubuk kaplama tuğlası veya kaplama tuğla, binaların dış cephelerinde farklı bir görünüm yaratmak isteyenler için sıklıkla tercih edilir. Dış cephe ile birlikte iç mekanlarda da tercih edilme sıklığı artmıştır. Dolayısıyla dekoratif panel kaplama, iç mekan taş kaplama veya eskitme taş kaplama gibi işlemleri mimari dekorasyonunuzun tamamlayıcısı olacaktır.

Tuğlaların tercih sebebini oluşturan en önemli etken uzun ömürlü olması ve uygun fiyatlı yapı malzemesi olmasıdır. Aynı zamanda işlevsel bir malzeme olup, farklı boy, renk ve ölçülere göre revize edilip daha dekoratif görüntüler elde edilebiliyor. Kayalar Decor olarak bu isteklerinize en uygun çubuk kaplama tuğlası uygulamalarını tecrübeli ustalarımızla hizmetinize sunuyoruz.  

ÇUBUK TUĞLA MODELLERİ