Klinker tuğla, mükemmel aşınma direncine sahip bir tuğladır. Bunun yanı sıra düşük nem emilimine sahip olması da en önemli avantajlarındandır.

Klinker Tuğla En Önemli Özellikleri

Klinker tuğla, sahip olduğu benzerlerinden ayırıcı özellikleri nedeniyle müşterilerimiz tarafından tercih edilir.

  • Ürünün içerisinde birtakım oyukluklar veya delikler bulunur. Bunlar daha çok yüz ve cephe yapımında kullanılan klinker tuğlalardır. Buradaki amacımız temelin üzerindeki fazla yükü hafifletmektir.
  • Klinker tuğlaların ısı iletkenliği de yüksek bir değere sahiptir.
  • Ürünümüzün yoğun malzeme yapısı su emme potansiyelini artırmaktadır. Yani nem emilimi oldukça zordur.
  • Olumsuz ve sert hava koşullarında son derece dayanıklı bir tuğladır. İçerisinde yer alan materyaller donma gibi faktörlere karşı üstün direnç sağlar. Bu özelliğinden yola çıkarak inşaatlarda tercih oranı yüksektir. Aynı şekilde kaldırım gibi alanlarda da yüksek don direncine sahip olduğu için tercih edilir.
  • Doğal minerallerde yapıldığı için çevre dostu tuğlalardan biridir. İnsan sağlığına zararlı olan kimyasalları içinde barındırmaz.
  • Klinker tuğla, yangınlara karşı dirençlidir.

Klinker Tuğla Nerelerde Kullanılır?

Klinker tuğla ana yapı malzemesi olarak kullanılmakla birlikte cephe kaplaması olarak da kullanılır. Ayrıca bir kaldırımda yürürken veya parkta gezerken bastığınız yüzeylerde tuğla görmüşsünüzdür. Gördüğünüz o tuğlalar klinker tuğlalardır. Özellikle park, patika, sokaklarda sıklıkla kullanılır. Donmaya karşı dirençleri çok güçlü olduğu için bu tür zeminlerde kullanılması son derece faydalıdır.

Klinker tuğla ana yapı malzemesi olarak kullanıldığında temel, sütun, basamak veya duvarları taşıması gibi amaçlar için kullanılır.

Binaların cephelerini kaplamak veya iç mekanlarda dekoratif bir görünüm kazandırmak için de sıklıkla tercih edilir.

Kayalar Decor’un sunduğu çeşitli klinker tuğla modelleri ile dilediğiniz mekana, kolayca uyum sağlayabilecek ve fonksiyonel olacak şekilde tuğla hizmeti alabilirsiniz. Farklılığınızı ve estetiğinizi klinker tuğla ile yansıtın.

KLİNKER TUĞLA MODELLERİ