Doğal taş sağlam ve dayanıklı yapısı ile duvar kaplamalarında sıklıkla kullanılan ürünler arasında yer alır. Kendi içerisinde birçok çeşidini bulunduran doğal taşlar, tarihi olarak bakıldığında temel yapı malzemelerinden biri olarak kullanıldığını görürüz. Her doğal taş kendine has özellikler barındırır. Oldukça fazla çeşide sahip bu taşların özellikleri kullanım alanlarına göre değişkenlik gösterir.

Genellikle otantik bir duvar görünümü sağlamak isteyenlerin tercihleri arasında yer alıyor. Doğal taş, iç ve dış mekanlarda farklı bir ambiyans oluşturmak isteyenler için birebirdir. Çünkü hem yapı malzemesinin dayanıklılığı hem de görselliği açısından işlevseldir.

Doğal Taş Kullanım Alanları Nelerdir?

Doğal taş kullanım alanları başlangıcını dış mekan tercihinden alsa da günümüzün modern yapılarında iç mekanlarda da sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Evlerin sıradanlığının etkisini minimize eden doğal taşın çeşitliliğinden aşağıdaki alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Doğal taş kaplama ile ev, iş yeri gibi mekanlarınızın bir duvarında veya tüm duvarlarında konumlandırılacak şekilde dizayn edebilirsiniz. 

Dekorasyon çeşitlerinde kuru duvar olarak hitap edilen ve ülkemizde sıklıkla bahçelerde gördüğümüz doğal taş duvar kaplama popülerliğini sürdürmektedir. İşçiliği ve görüntüsüyle sıradanlıktan uzak bir görünüm verir.

İç mekan tasarımında estetik görüntü oluşturmak isteyenler doğal taş kaplamayı salon, hol, yatak odası veya mutfak gibi alanlarda kullandığında, mekanın havasını sıcak ve samimi bir hale getirir. Dolayısıyla dekoratif varlığıyla da kendini göstermektedir.

Doğal Taş Kullanımının Avantajları

Doğal taş, son derece sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahip olduğu için mimari kullanımda çok sık tercih edilir. Sert iklimlerde rengini, yapısını koruması en büyük avantajını oluşturur.

Özellikle otantik veya nostaljik bir yapı oluşturmak isteyenler doğal taşın yardımından rahatlıkla faydalanabilir. Kullanılmak istenen mekana göre doğal taş rengi, dokusu ve formu ayarlanabilir ve istenilen havaya uygun bir estetik oluşturulur.

Doğal taş kalitesinden ve doğallığından ödün vermediği gibi mekanın ruhunu en iyi yansıtacak çeşitlilikleri de içinde barındırır.

Kayalar Decor olarak her mekana uygun olacak şekilde tasarladığımız ve işçiliğini üstlendiğimiz doğal taş hizmetimizle, memnuniyetinizi öncelik tutarak en kaliteli hizmeti alabilmeniz adına faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

DOĞAL TAŞ MODELLERİ